ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11143257
*
nr 1114 3257
Spegel
3-delad, höjd: 50 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2017
kl 18:54:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 16:25:27
1
400 kr
10/6 16:16:44
2
200 kr
10/6 16:16:44
1
250 kr (Budbetjänt)
11/6 16:11:40
3
350 kr
11/6 16:11:40
1
400 kr (Budbetjänt)
11/6 16:12:00
3
450 kr
12/6 18:37:56
1
600 kr
12/6 18:47:18
3
600 kr
12/6 18:47:18
1
600 kr (Budbetjänt)
12/6 18:47:32
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1114 3257
Spegel
3-delad, höjd: 50 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/6 16:25:27 | 1 | 400 kr |
10/6 16:16:44 | 2 | 200 kr |
10/6 16:16:44 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
11/6 16:11:40 | 3 | 350 kr |
11/6 16:11:40 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
11/6 16:12:00 | 3 | 450 kr |
12/6 18:37:56 | 1 | 600 kr |
12/6 18:47:18 | 3 | 600 kr |
12/6 18:47:18 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
12/6 18:47:32 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23